Cilt Bakımı
 

CİLT BAKIMI VE NEDEN YARGICI

 

Öncelikle unutmamak gerekir ki derimiz yani cildimiz  bir organdır ve bedenimizdeki en büyük organdır. Dış etkilere karşı bizi koruyacak kadar işlevsel aynı zamanda sosyal hayatımızda da ilk önyargıyı oluşturacak kadar önemli. Kısacası cildimiz bizim dış dünyaya bakan zırhımız, yansımamızdır.

 Cildimiz en çok güneş, solaryum hava kirliliği, makyaj kalıntıları ,kapalı ortamdaki toz ,oksijen yetersizliği,bilgisayar ışınları, uyku düzensizliği,alkol ve sigara tüketimi gibi dış etkenlerden zarar görmektedir.

Ayrıca ergenlik, menopoz dönemi, hormonsal bozukluklar, troid dengesizlikleri ,alerji türleri, beslenme bozuklukları ,ilaç kullanımı,yumurtalık kistleri gibi iç etkilerden de çokça zarar görmektedir.Aslında cildimiz iç organlarımızın aynasıdır gibidir.

ŞEHİR HAYATI YOĞUN İŞTEMPOSU ve bunca zararlı etkenlerden korunmak ve cildimizin daha sağlıklı daha bakımlı görünmesi için muhakkak bir güzellik salonuna gidip uzman ellerde bakım yaptırmak ve sonrasında cildimizin günlük temizlik ve bakımı için  tavsiye almak gerekir.

Yargıcı güzellik salonunda öncelikle doğru ve detaylı teşhis için cilt analizinden geçersiniz. Cilt tipinize uygun bitkisel dermokozmetik  ürünler ile cilt tipinize uygun temizlik, bakım  ve çeşitli uygulamalar yapılır.Ardından günlük ve haftalık bakımda  kullanmanız gereken ürünler tavsiye edilir.

PROFESYONEL CİLT BAKIM AŞAMALARI

Cilt teşhisi yapılır.cilde uygun temizleyici ile cilt temizlenir,cilt yapısına uygun hassas peeling işlemi  yapılır,cildin durumuna göre 10 ila 20 dak. arası cilde buhar verilir, önce Sonic Peeler adını verdiğimiz gözenek temizleyici  iyonik cihaz ile cilt yüzeyi taranarak  detaylı temizlenir, ardından derin siyah nokta ve yağ bezeleri varsa ciltten arındırılır, derin temizleyici desquacream ile ciltteki gözenekler tekrar ürün ile temizlenir, cilt toniklenir, akne veya sivilce problemi yoğun olan bir cilt ise özel antiseptik toz ile yüksek frekansla cilde ozonlama yapılır ve böylece cilt dezenfekte olur, gözenekler kapanır,ve eğer var ise sivilceler kurutulur,cilt tipine uygun yoğun serum cilde özel masaj teknikleriyle yedirilir.  Yoğun bakım kremi ile en az 15 dak. cilde masaj yapılarak ciltteki kan ve lenf dolaşımı hızlandırılır. Son aşamada ise cilde uygun maske sürülerek 15 ile 30 dk. arası cilt dinlendirilir,maske temizlendikten sonra yine serum ve yoğun bakım kremi cilde tatbik edilerek bakım tamamlanır.

Klasik bakım sıralaması bu şekildedir. Ayrıca özel TI kit bakımları, kür  bakımları göz çevresi bakımları ,kimyasal peeling uygulamaları, plesenta bakımları ve özel mikro rollerlı bakımlar farklı uygulamalar  içerdiğinden sıralama ve tatbik farklıklar gösterir.

Yargıcı Güzellik Salonunda Hijyenik Bir Ortamda,Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış bir güzellik merkezinde uzman estetisyenler  tarafından size sunulan bakımın konforunu ve ayrıcalığını yaşarsınız.

SALONUMUZDA UYGULAN VE SATIŞI YAPILAN BAKIM ÜRÜNLERİ

SOTHYS 

DERMALOGİCA

GIGI

ANNA GASPİ

GENOSYS NUREDERM

 EYE CELL

 

 


Copyright ©
2010 Yargıcı Güzellik Salonu
Web Yazılım Alora